Haitaritehtaan Komediaklubi, pikkujouluspesiaali 12.11.
Haitaritehtaan komediaklubin stand up-pikkujoulut ovat täällä!
Vietä vuoden hauskimmat pikkujoulut yksin, ystävien tai työkavereiden kanssa Kouvolassa stand upin parissa!
Haitaritehtaan Komediaklubin marraskuun 12.11. stand up -pikkujoulujen pääesiintyjinä nähdään Anna Rimpelä ja Iikka Kivi.
Annan komiikka on siistiä ja hyväntuulista, mutta myös hyvin mustaa ja taatusti yllättävää. Viehättävällä kummallisuudellaan hän vie yleisönsä sydämet mennessään. Et lähde keikalta ihan samanlaisena kuin olit!
Iikka on lempeä, mutta tarkkasilmäinen ja -sanainen koomikko, joka osaa ja uskaltaa ottaa kantaa sekä tarjota virkistäviä näkökulmia päivänpolttaviin ja ajatuksia herättäviin aiheisiin.
Annan ja Iikan lisäksi lavalla nähdään myös lahjakkaita ja tuoreita komiikan tekijöitä:
Lauri Saviharju ja Amanda Hiekkataipale
Illan MC:nä toimii Salla Marttinen.
Tervetuloa viihtymään Kouvolan legendaariselle Haitaritehtaalle! Ovet aukeavat klo 18, showtime klo 19. Esitys sisältää väliajan ja on kokonaiskestoltaan n. 2h.